Inspector de specialitate subscriere asigurari de raspundere civila si riscuri complexe

Platinum Asigurari recruteaza Inspector de specialitate subscriere asigurari de raspundere civila si riscuri complexe

platinum_yopmail.com_3V5T
Actualizat la: 2012-09-04
Valabil pana la: 2012-12-31

Compania Platinum Asigurari Nivel cariera Peste 3 Ani Exp

PLATINUM Asigurari doreste dezvoltarea echipei sale de specialisti in asigurarile de sanatate si de accidente persoane.
In prezent recrutam pentru Sediul Central din Bucuresti:

(Liability&Casualty Senior Underwriter)

Ref. LCSU

Responsabilitati:
- Initiaza si revizuieste produsele de asigurare si procedurile de subscriere pentru asigurarile de raspundere civila si riscuri complexe (raspundere civila generala, raspunderea producatorului, raspunderea pentru poluare, raspunderi profesionale, D&O, asigurari de fidelitate etc.);
- Subscrie asigurari raspundere civila, inclusiv riscuri complexe si contracte tip fronting;
- Ofera suport tehnic retelei de vanzari si participa la dezvoltarea documentelor suport pentru forta de vanzari, inclusiv instruirea fortei de vanzare;
- Analizeaza solicitarile de asigurare, intocmeste oferte si negociaza cu potentialii clienti si intermediarii in asigurari;
- Monitorizeaza structura portofoliului si realizeaza analize specifice.

Cerinte:
- Studii superioare;
- Experienta similara: min. 3 ani;
- Experienta in subscrierea asigurarilor de tip engineering (CAR/EAR, EEI, CPM) sau riscuri financiare/garantii constituie un avantaj;
- Buna cunoastere a limbii engleze; cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
- Cunostinte solide in utilizarea MS Office;
- Abilitati excelente de lucru atat individual, cat si in echipa;
- Foarte bune abilitati de comunicare, gandire analitica si sinteza;
- Orientare catre rezultat, integritate si etica, orientare catre client;
- Alte calitati personale: seriozitate, perseverenta.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv;
- O cariera de succes in domeniul asigurarilor, in cadrul unei companii care incurajeaza si stimuleaza valorile.