Underwriter

Medicover Asigurare AB Stockholm recruteaza Underwriter

gabriela.tudor_medicover.ro_FYHL
Actualizat la: 2012-07-02
Valabil pana la: 2012-08-31

Compania Medicover Asigurare AB Stockholm Nivel cariera Entry-Level,Primii 3 Ani Exp,Mid-Level,Peste 3 Ani Exp

Principalele responsabilitati:

Evalueaza cererile de asigurare din punct de vedere tehnic, ocupational, medical si financiar;

Pregateste dosarele de despagubire; Verifica documentatia medicala primita, asigurand concordanta cu prevederile contractuale; Este responsabil de calcularea beneficiilor;

Inregistreaza solicitarile de despagubire in aplicatiile specifice, conform procedurilor interne;

Administreaza politele de sanatate fiind responsabil de inregistrarea modificarilor contractuale precum si de trimiterea notificarilor de instiintare de plata;

Verifica incasarile si corelatia lor cu politele emise;

Pregateste si transmite constant rapoartele de activitate agreate intern (ex. situatia solicitarilor de despagubire).

Cerinte:

Minim 1 an experienta in asigurari pe partea de evaluare daune sau subscriere;

Cunostintele medicale sunt obligatorii;

Studii superioare finalizate (studiile in domeniul medical pot constitui avantaj);

Orientare catre client;

Cunostinte medii de limba engleza (scris si vorbit);

Atentie la detalii, bune abilitati numerice;

Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare;

Buna cunoastere a aplicatiilor MS Office (Word, Excel).

Aplicatiile se pot trimite si pe adresa de mail gabriela.tudor@medicover.ro.

Toate aplicatiile sunt confidentiale. Candidatii selectati vor fi contactati in maxim 2 saptamani de la data trimiterii cv-ului.