INTERCAM BROKER D'ASSURANCE - Economist - Dep. Operatiuni (full time job)

Cerinte:
  • Studii superioare
  • Experienta in industria asigurarilor - constituie un avantaj
  • Experienta pe un post similar - minim 3 ani;
  • Excel nivel mediu;
  • Notiuni financiar contabile si de asigurari;
  • Putere de concentrare;
  • Responsabil;
  • Capacitate de adaptare la mediul de lucru;
Responsabilitati:
  • Gestionarea relatiei cu asiguratorii (intocmire borderouri si centralizatoare, plati);
  • Gestionarea relatiei cu agentii;
  • Inregistrarea in softul de contabilitate a operatiunilor prin banca (SAGA);
  • Preluarea, inregistrarea si distribuirea la compartimentele implicate, indosarierea si arhivarea documentelor;
  • Verifica concordanta dintre politele emise din sistemele asiguratorilor si cele din softul propriu;
  • Alte activitati administrativ-financiare;
  • Prelucreaza extrasul de cont si inregistreaza cronologic si sistematic operatiunile economice derulate de companie prin conturile curente de lei si valuta;
  • Se asigura ca alocarea cheltuielilor este efectuata in mod corect;
  • Verifica soldurile tuturor conturilor pe care opereaza, atat in cursul lunii, cat si la inchiderea fiecarei luni;
  • Participa la elaborarea, intocmirea de situatii centralizatoare, rapoarte specifice activitatii financiar contabile;
  • Indosariaza/arhiveaza documentele pe care le inregistreaza in cursul lunii, dupa inchiderea fiecarei luni.
Pentru aplicatie transmiteti CV  la adresa email: catalin.panaite@intercam.ro; intercam@intercam.ro